wzięliśmy udział w dyskusji na Konferencji Protecting Our Citizens: Comparative Insights into European Civil Defence Systems

5 .12. 2024 r. inż. arch. Daniel Sosin, naczelnik OOC na konferencji: "Solidarność i współpraca są kluczowe dla przezwyciężenia trudności na poziomie wewnątrz narodów, jak i na poziomie państw EU..."
Wzięliśmy udział w konferencji poświęconej Obronie Cywilnej 5-6 grdnia 2024.Lokalizacja: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
Organizator: Instytut Studiów Strategicznych.
Wydarzenie miało charakter międzynarodowy.
OOC reprezentowali: Halina Kustosz i Daniel Sosin.
https://iss.foundation/poc/
inż. arch. Daniel Sosin, naczelnik OOC, podczas konferencji na temat OC w Europie, która miała miejsce w Krakowie 5 grudnia 2024 r., Skierował apel do środowisk orgaznizacji Obrony Cywilnej w krajach europejskich.
"W Polsce działa Ochotnicza Obrona Cywilna, której zadaniem jest ochrona ludności, a nie walka z agresorem. Czasem nasze zadania wymagają nawet negocjacji i dyplomacji z wrogiem, najważniejszy cel - to życie ludności cywilnej.
Każda przeszkoda kryje nowy potencjał, który może nam dać nową siłę. Stoimy w obliczu wojny kinetycznej, a hybrydowa już ma miejsce. Ale aby pokonać te trudności potrzebujemy wsparcia.
Aktualnie Obrona Cywilna w Polsce nie istnieje. Bęziemy budować ten system odporności od nowa. Dlatego tym bardziej potrzeba nam współpracy z organizacjami Obrony Cywilnej w krajach Unii Europejskiej, w których jest ona wciąż rozwijana.
Żaden kraj Europy nie może być samotny!
Potrzebny jest nam proces mentoringu! Doradztwa.
Nie wolno walczyć samotnie!
Podejmujemy aktualnie w Polsce praktyczne kroki w celu utworzenia Obrony Cywilnej. Jest uchwalona nowa adekwatna ustawa.
Nasza największa siła jest w zdolności do wspólnego działania razem, to solidarność krajów Europy.
Solidarność i współpraca są kluczowe dla przezwyciężenia trudności na poziomie wewnątrz narodów, jak i na poziomie państw EU.
Trudności przed, którymi stajemy my Polacy, jak i Niemcy, Skandynawowie i inne kraje wschodniej Europy, wymagają nowego, innowacyjnego podejścia.
My narody Europy musimy teraz współpracować, żeby przezwyciężyć wspólnie przeszkody, w tym zagrożenie wojenne.
Jeśli to zrobimy to efektem będzie olbrzymi rozwój całych społeczeństw jak i poszczególnych osób w Europie."